Dezenfeksiyon Ve Sterilizasyon

Hastalıklar ve mikroplara erişimimiz düşündüğümüzden daha kolay ve hızlıdır. Bir bakteri veya mikrobun vücuda girmesi ve insanları enfekte etmesi süresi arasında geçen zaman uzun olabilir. Bugün patojeni vücuda aldığımızda onun etki süresi 1 ile 14 gün içinde değişmektedir. Bu süreçte en önemli konu temizlik ve sterilizasyondan geçer. Sterilizasyon deyince akla gelen en önemli referans CBS Group’tur.

Hijyen Demek CBS Demektir

Hijyen konusu hafife alınmaması gereken bir durumdur. Hijyenden taviz verilemez ve hijyen olayı herkese teslim edilemeyecek kadar hayati bir konudur. ülkemizde bu işi ilke edinen birçok kurum vardır ancak herkes hijyeni vizyon ve misyonunda öncü olarak temel kabul edemez.

Bugün çocuklarımızı emanet ettiğimiz okullar, anaokulu okul öncesi eğitim kurumları ve kreşler sterilizasyon ve dezenfeksiyon konusu her şeyden hatta çocuklarımızın alacağı eğitimden de önemlidir. Bunun yanında farklı meslek gruplarının icra edildiği çalışma alanları, büyük veya küçük ölçekli ofisler, park ve bahçeleri de içine alan sosyal yaşam alanları, cafeler, loungeler, yüzlerce hatta binlerce insanı aynı anda ağırlama kapasitesine sahip restoranlar, barlar, lokantalar, tiyatro ve sinema salonları ile büyük AVM’ler her zaman risk grupları olarak başı çekmektedirler. Buralarda bir virüsün veya bakterinin bulaşıp bizi ve sevenlerimizi hasta etme olasılığı çok yüksektir. Bu yüzden bu yerlerin çok iyi ve işi bilen ekiplerce sağlık standartları gereği strelize edilmesi gerekmektedir. Bunun için de CBS Group gibi işin ehli olan firmaya gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.

Temizlik ve Sterilizasyon Yöntemleri

Temizlik işlemi hafife alınmaması gereken bir süreçtir. Bu süreçte en yüksek seviye hijyen standardını yakalamak için çok dikkatli olunmalı ve özen gösterilmelidir. İşinde uzman, ne yaptığını bilen, temizlik anlayışını benimsemiş ekiplerce yapılan dezenfeksiyon işlemi her zaman bizi bakteri ve virüslerden olabildiğince uzakta tutacaktır.

Temizlik ve sterilizasyon işlemi basit bir iş olmamakla birlikte farklı yöntemler kullanılarak bu işlem gerçekleştirilebilir. Bu yöntemlerden ilki ulv sisleme yöntemi ile dezenfeksiyon işlemidir.

Ulv sisleme yöntemi, lokanta, sinema ve tiyatro salonlar ve AVM’ler gbi kapalı alan hacminin yoğun olduğu yerlerde tercih edilen yöntemlerin başında gelecektir. Bu yöntem özellikle yeni doğan ve AVM’lerin bebek odalarında yaygın olarak tercih edilir. Polen, virüs ve bakteri gibi viral enfeksiyonlara neden olabilecek etkenlerin bu ortamlardan tamamen yok edilmesi gerekir. İşte bu yöntem sayesinde uzman personel ve özel koruyu ekipmanlar kullanılarak temizlik işlemi gerçekleştirilir. Yüksek buhar ve basınçlı cihazlar sayesinde derinlere nüfuz eden gözle görülmeyen bu etkenler yok edilebilmektedir.

Bir diğer yöntem ise Uvc ışınlarıdır. Bu yöntem için yine özel ekipmanlar ve dezenfektanlar kullanılmaktadır. Uvc ışınları ile yapılan dezenfeksiyon işleminde uzman ekip desteği çok önemlidir. CBS Group bu işlemi uzman ve deneyimli kadrosu ile bu işin üstesinden layığı ile gelebilecek ender firmaların başında gelir.

Temizlik Bizim İşimiz

Bugün kendimiz ve çekirdek ailemizi korumak ve sağlıklı olduğunu bilmek en önemli önceliğimizdir. Günümüzün her vakti kendimizi ve ailemizi düşünerek geçiremeyiz ve bu konuda desteğe ihtiyaç duyarız. Bizim için koruma ve güvelik işlerini yürütecek başka kurum ve kuruluşların var olduğunu bilmek her zaman içimizi rahatlatır.

Temizlik ve hijyen konusu kendimiz ve ailemizin en önemli güvenlik konularının başında gelir. Her şeyin başı sağlıktır. Unutulmamalıdır ki sağlık olmadan hiç bir şeyin önemi yoktur. CBS Group hem bizi hem de sevdiklerimizi uzman kadrosu ile güvenle korumaktadır. Sağlık yoksa hayat yoktur. Bu bilinçle doğru ve güvenilir ellere hayatımızı teslim etmeliyiz.